№
|
Назва мерапрыемства
|
Тэрмін
выкан.
|
Месца
правядзення
|
Удзельнікі
|
Адказныя за
выкананне
|
|
1. Ідэалагічнае выхаванне
|
|
1
|
Тыдзень, прысвечаны Дню народнага адзінства.
|
11.09.23-
17.09.23
|
школа
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
|
|
2
|
Адзіны дзень інфармавання пад назвай “ШАГ” для вучняў 8-11 класаў.
|
кожны
4-ы чацвер месяца
|
школа
|
8-11
|
кл.кіраўнікі
|
|
3
|
Адзіны дзень інфармавання пад назвай “ШАГ” для вучняў 5-7 класаў.
|
1 раз на месяц
( 4-ая класная гадзіна месяца )
|
школа
|
5-7
|
кл.кіраўнікі
|
|
4
|
Удзел у рэспубліканскай акцыі “Год міру і стварэння – год добрых спраў”.
|
верасень-
снежань
|
мікрараён школы
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
|
|
5
|
Інфармацыйныя гадзіны “Нацыянальныя традыцыі”, “Вядомыя месцы малой радзімы”.
|
1 раз у чвэрць
|
школа
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
|
|
6
|
Удзел у пасяджэнні Дзіцячай палаты ГА БРПА.
|
16.09.23
|
г. Бяроза
ЦДАДзіМ
|
8
|
Таўкачова Н.В.
|
|
7
|
Сход ГА “БРСМ”.
|
верасень
|
каб. № 10
|
9-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
8
|
Акцыя ГА “БРСМ” “У саюз з сябрамі”.
|
верасень
|
школа
|
9-11
|
Таўкачова Н.В.
кл.кіраўнікі
|
|
9
|
Сустрэчы з дэпутатамі Міжлескага сельскага Савета.
|
верасень –
кастрыч- нік
|
школа
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
|
|
10
|
Тыдзень прававых ведаў.
|
06.11.23-
12.11.23
08.04.24-
13.04.24
|
школа
|
1-11
|
Касевіч М.У.
|
|
11
|
Школьныя акцыі, прысвечаныя Дню юнага героя-антыфашыста.
|
06.02.-08.02.2024
|
школа
|
3-8
|
Таўкачова Н.В.
|
|
12
|
Урачыстая лінейка, прысвечаная заканчэнню навучальнага года.
|
31.05.2024
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
кл.кіраўнікі
|
|
2. Грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
|
|
1
|
Дзень ведаў .
Урачыстая лінейка, прысвечаная пачатку навучальнага года.
|
01.09.23
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
2
|
Інфармацыйныя гадзіны “Органы дзяржаўнай улады Рэспублікі Беларусь”, “Знешнеэканамічная дзейнасць Рэспублікі Беларусь: задачы і прыярытэты”, “Сацыяльны партрэт Беларусі”, “Рэгіянальная і аграрная палітыка краіны”, “Канстытуцыйныя правы і абавязкі грамадзян”.
|
верасень-
кастрыч-
нік
|
Класныя кабінеты
|
5-11
|
класныя кіраўнікі
|
|
3
|
Мерапрыемствы, прысвечаныя тыдню Міра.
|
06.09.23
11.09.23
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
|
|
4
|
Удзел у благачынных акцыях да 79-гадавіны Перамогі савецкага народа ў Вялікай Айчыннай вайне:
-“Добрае сэрца – ветэранам”
-“Ваша Перамога – наша свабода”;
-“Клопат”, “Міласэрнаць”, “Ветэран жыве побач”;
-“Моладзь – ветэранам!”;
-“Мой падарунак ветэрану”.
|
2023/2024 нав.год
|
мікрараен школы
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
5
|
Адзіны дзень інфармавання “Школа Актыўнага Грамадзяніна”.
|
кожны чацверты чацвер месяца
|
школа
|
8-11
|
Скробат Н.В.,
кл. кіраўнікі
8-11 класаў
|
|
6
|
Кніжная выстава-знаемства “Архітэктурны летапіс Беларусі”.
|
кастрыч нік
|
школьная бібліятэка
|
1-11
|
Валюшка В.С.
|
|
7
|
Арганізацыя наведвання воінскіх частак і музея ваенкамата “Ганаровае званне – салдат Беларусі”.
|
2 разы на год
|
воінскія часткі,
ваенкамат
|
2-11
|
Касевіч М.Ул.
|
|
8
|
Удзел у раенным этапе абласнога конкурсу сачыненняў “Што я магу расказаць пра патрыятызм”.
|
верасень - кастрычнік
|
школа
|
5-8
|
Таўкачова Н.В.
|
|
9
|
Месячнік ваенна-патрыятычнай работы, прысвечаны 79-годдзю Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне.
|
люты
|
школа
|
1-11
|
Касевіч М.Ул.
Таўкачова Н.В.
|
|
13
|
Арганізацыя паходаў і экскурсій па месцах баявой славы, гістарычных і памятных месцах Рэспублікі Беларусь.
|
2023/2024 нав. год
|
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
|
|
14
|
Конкурс армейскай і патрыятычнай песні “Служым Беларусі”.
|
люты
|
школа
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
|
|
15
|
Акцыя “ Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”.
|
15.03. 2024
|
класныя кабінеты
|
9,10
|
Скробат Н.В.,
кл. кіраўнікі
9-10 класаў
|
|
16
|
Удзел у пасяджэнні Дзіцячай палаты ГА “БРПА”.
|
14.04. 2024
|
г.Бяроза
|
5-8
|
Таўкачова Н.В.
|
|
17
|
Дзень чытацкіх захапленняў “Дзве мовы ў мяне …”( да дня яднання народаў Беларусі і Расіі).
|
красавік
|
школьная бібліятэка
|
5-11
|
Валюшка В.С.
|
|
18
|
Вахта памяці. Мітынг ля помніка загінуўшым аднавяскоўцам.
|
май
|
тэрыторыя помніка
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.,
Скробат Н.В.
|
|
|
|
3. Духоўна-маральнае выхаванне
|
|
1
|
Класныя гадзіны “Маральныя якасці сучаснага грамадзяніна”.
|
кастычнік
лістапад
|
класныя кабінеты
|
5-11
|
Скробат Н.В.,
кл.кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
2
|
Удзел у раеннай выставе-конкурсе “Калядная зорка”, “Радужный калейдоскоп”.
|
снежань
|
ЦДАДзіМ
г. Бярозы
|
5-11
|
педагогі дадатковай адукацыі
|
|
3
|
Акцыя міласэрнасці да дня сталага чалавека.
|
01.10.2023
|
мікрараен школы
|
5-11
|
кл. кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
4
|
КТС “Калядны кірмаш”.
|
снежань
|
школа
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
5
|
Удзел у акцыі “Цуды на Раство”.
|
снежань
|
школа
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
6
|
Афармленне школы на навагодніх святаў.
|
снежань
|
школа
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў,
Таўкачова Н.В.
|
|
7
|
Наведванне музеяў,выстаў, прагляд кінафільмаў, тэатральных пастаноў, спектакляў.
|
2023/2024
нав. год
|
згодна плана
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
4. Палікультурнае выхаванне
|
|
1
|
Урок-занятак “З чаго пачынаецца Радзіма”.
|
верасень
|
кабінет №9
|
1
|
Валюшка В.С.
|
|
2
|
Дыялог за круглым сталом “Усе мы жыхары Зямлі”.
|
верасень
|
кабінет № 6
|
10
|
Зейф В.А.
|
|
3
|
Адкрытая размова “Мы розныя і ў гэтым наша багацце”.
|
кастрыч нік
|
кабінет № 7
|
8
|
Тарасевіч А.В.
|
|
4
|
Інтэрактыўная гульня “Мы ўсе такія розныя”.
|
кастрычнік
|
кабінет № 8
|
7
|
Гуціч М.Ул.
|
|
5
|
Занятак-гульня “Сябруюць дзеці ўсей зямлі”.
|
кастрыч нік
|
кабінет № 13
|
2
|
Ярошчык Л.А.
|
|
6
|
Абмен думкамі “Сяброў так шмат на зямлі”.
|
кастрыч нік
|
кабінет № 14
|
3
|
Шадурская С.І.
|
|
7
|
Круглы стол “Крок за крокам на шляху да талерантнасці”.
|
кастрыч
нік
|
кабінет № 10
|
9-11
|
кл.кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
8
|
“Тэлемост дружбы”.
|
лістапад
|
кабінет № 5
|
5,6
|
Валюшка В.С.
|
|
9
|
Гульнявая праграма “Усе гульні ў госці да нас”.
|
снежань
|
спартзала
|
5-7
|
Тарасевіч А.В.
|
|
10
|
Інтэрактыўныя зносіны “Традыцыі і звычаі Беларусі”.
|
снежань
|
кабінет № 8
|
7-8
|
кл.кіраўнікі
7-8 класаў
|
|
11
|
Этнакультурны трэнінг “Мы – разам!”
|
студзень
|
кабінет № 2
|
9-11
|
кл. кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
12
|
Пазнавальна-гульнявая праграма “Сябруюць дзеці ўсей зямлі”.
|
люты
|
гульнявы пакой
|
1-4
|
кл. кіраўнікі
1-4 класаў
|
|
13
|
Урок-занятак “Мы разам – у гэтым наша моц”.
|
люты
|
кабінет № 6
|
8-11
|
кл.кіраўнікі
8-11 класаў
|
|
14
|
Тэматычны занятак “Мая малая радзіма”.
|
красавік
|
кабінет № 14
|
1-4
|
кл.кіраўнікі
1-4 класаў
|
|
15
|
Конкурс малюнкаў “Я малюю свет”.
|
красавік
|
1 паверх
|
1-6
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
1-6 класаў
|
|
5.Эканамічнае выхаванне
1
|
Інфармацыйныя і класныя гадзіны “Эканоміка і мы”, “Мы ў свеце эканомікі”.
|
1 раз у чвэрць
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
2
|
Удзел у раеннай алімпіядзе па фінансавай граматнасці сярод вучняў 10-11 класаў.
|
кастрыч
нік
|
СШ № 3
г. Бярозы
|
10-11
|
Касевіч М.Ул.
|
3
|
Тыдзень энергазберажэння.
|
08.11.2023
13.11.2023
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
4
|
Удзел у акцыі “Міжнародны дзень энергазберажэння”.
|
лістапад
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
5
|
Тыдзень фінансавай граматнасці.
|
14.03.2024
26.03.2024
|
школа
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
6
|
Удзел у раеннай алімпіядзе па фінансавай граматнасці сярод вучняў 8-9 класаў.
|
18.03.2024
|
СШ № 3
г. Бярозы
|
8-9
|
Касевіч М.Ул.
|
7
|
Экскурсіі у ААТ “Беларусбанк”, “Белаграпромбанк”, “Белівестбанк”.
|
2023/2024 нав.год
|
г. Бяроза
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
8
|
Конкурс малюнкаў “Мы ў свеце эканомікі”.
|
сакавік -
красавік
|
школа
|
1-8
|
кл.кіраўнікі
1-8 класаў
|
9
|
Урокі фінансавай граматнасці.
|
1 раз у чвэрць
|
класныя кабінеты
|
5-11
|
кл.кіраўнікі
5-11 класаў
|
6. Экалагічнае выхаванне
|
|
1
|
Удзел у раенных экалагічных конкурсах, акцыях да Міжнароднага дня энергазберажэння “Дзень Зямлі”, “Падтрымаем птушак!”, “Энергамарафон”.
|
кастрыч-
нік
красавік
|
школа
|
5-11
|
Дзенісюк Г.С.,
Ільчанка І.І.
|
|
2
|
Удзел у міжнародных конкурсах па прыродазнаўстве “Каласок”, “Белка”.
|
лістапад
|
школа
|
3-11
|
Дзенісюк Г.С.,
Ільчанка І.І.
|
|
3
|
Класныя гадзіны “Рацыянальнае выкарыстанне прыродных рэсурсаў”, “Захаваем і прыумножым”.
|
красавік
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
4
|
Акцыя да Дня Зямлі.
|
22.04.2024
|
мікрараен школы
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
5
|
Тыдзень лесу.
|
красавік
|
згодна плана
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
6
|
Тыдзень экалагічнага дэсанта.
|
18.04.2024
23.04.2024
|
згодна плана
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
7. Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця
|
|
1
|
Прафілактычныя гутаркі аб бяспечных паводзінах на дарозе, у лесе, на вадаемах.
|
верасень
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
Машко А.С.
|
|
2
|
Работа кіналекторыя “Правілы ДАІ- правілы твае”.
|
2023/2024
нав.год
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
3
|
Сустрэча з участковым інспектарам ІСН Бярозаўскага РАУС Дубікам П.Л.
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
Доўгер І.Л.
|
|
4
|
Конкурс плакатаў і малюнкаў “Выратавальнікі вачыма дзяцей”.
|
студзень
люты
|
школа
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
5
|
Удзел у акцыях “Моладзь за бяспеку”, “Бяспечны Новы год”.
|
кастрыч
нік
снежань
|
школа
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
6
|
Удзел у раенных спаборніцтвах атрадаў ЮІДД “Наш уклад у бяспеку дарог Брэстчыны”.
|
красавік
|
г. Бяроза
|
6-10
|
Машко А.С.
|
|
7
|
Правядзенне Адзіных дзен ведаў правілаў дарожнага руху.
|
кожны трэці чацвер месяца
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
|
|
8
|
Конкурс малюнкаў “Шкодныя звычкі вачыма дзяцей”.
|
верасень
|
школа
|
1-8
|
Таўкачова Н.В.
|
|
9
|
Тыдзень спорту і здароўя.
|
01.09.2023
11.09.2023
|
школа
|
1-11
|
Тарасевіч А.В.,
Марчук Д.В.
|
|
10
|
Дзень здароўя і спорту, прысвечаны пачатку навучальнага года.
|
09.09.2023
|
стадыен
|
1-11
|
Тарасевіч А.В.,
Марчук Д.В.
|
|
11
|
Раенны легкаатлетычны крос.
|
25.09.2023
|
г. Бяроза
|
5-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
12
|
Афармленне стэнда “Здаровы лад жыцця”.
|
2023/2024
нав.год
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
13
|
Тыдзень прафілактыкі шкодных залежнасцей.
|
20.09.2023
25.09.2023
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
14
|
Рэйд-праверка “Стань прыкметней у цемры”.
|
верасень,
сакавік
|
мікрараен школы
|
1-11
|
Доўгер І.Л.,
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
15
|
Практычныя заняткі “Мой бяспечны шлях у школу”.
|
кастрыч нік
|
школа
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
16
|
Работа кіналекторыя “Лад жыцця – толькі здаровы!”
|
2023/2024
нав.год
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
17
|
Класныя гадзіны “На дарозе без здарэнняў”.
|
кастрыч нік
|
школа
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
18
|
Удзел у раенным легкаатлетычным шматбор’і сярод вучняў 3-4 класаў.
|
май
|
г. Бяроза
|
3-4
|
Марчук Д.В.
|
|
19
|
Удзел у першынстве раена па настольным тэнісе.
|
лістапад
|
г. Бяроза
|
7-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
20
|
Тыдзень, прысвечаны Сусветнаму дню прафілактыкі СНІДа.
|
24.11.2023 -
01.12.2023
|
школа
|
7-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
21
|
Да дня барацьбы са СНІДам. Літаратурна-музычная кампазіцыя “Цветок любви обожженный».
|
30.11.2023
|
школа
|
7-11
|
Валюшка В.С.
|
|
22
|
Удзел у раенным відэаконкурсе на лепшую агітбрыгаду па здаровым ладзе жыцця.
|
лістапад
снежань
|
г. Бяроза
|
8-11
|
Скробат Н.В.
|
|
23
|
Вяселая зімовая спартакіяда.
|
снежань
|
стадыен
|
1-11
|
Тарасевіч А.В.,
Марчук Д.В.
|
|
24
|
Спаборніцтвы па валейболе паміж 5-8 класамі.
|
студзень
|
спартзала
|
5-8
|
Тарасевіч А.В.
|
|
25
|
Паходы выхаднога дня ў зімовы лес.
|
студзень
|
згодна плану
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
26
|
Сустрэча з доктарам Міжлескай АДАП Гарматнай Г.А. “Аб шкодных звычках”.
|
люты
|
кабінет № 10
|
5-11
|
Скробат Н.В.
|
|
27
|
Лыжныя гонкі.
|
люты
|
стадыен
|
5-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
28
|
Удзел у раенных спаборніцтвах па лыжных гонках “Снежны снайпер”.
|
студзень
|
г. Бяроза
|
6-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
29
|
Удзел у раенных спаборніцтвах па кулявой стральбе.
|
люты
|
г. Бяроза
|
8-11
|
Машко А.С.
|
|
30
|
Удзел у раеннай алімпіядзе па АБЖ.
|
студзень
|
г. Бяроза
|
8-11
|
Машко А.С.
|
|
31
|
Школьныя спаборніцтвы па легкай атлетыцы.
|
красавік
|
стадыен
|
5-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
32
|
Удзел у раенных спаборніцтвах па міні-футболе сярод вучняў 7-8 класаў.
|
сакавік
|
г. Бяроза
|
7-8
|
Тарасевіч А.В.
|
|
33
|
Удзел у раеннай алімпіядзе па ЗЛЖ.
|
сакавік
|
г. Бяроза
|
8-11
|
Дзенісюк Г.С.
|
|
34
|
Удзел у раенных спаборніцтвах па легкай атлетыцы.
|
май
|
г. Бяроза
|
5-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
35
|
Удзел у раенных спаборніцтвах па футболе.
|
май
|
г. Бяроза
|
8-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
36
|
Дзень здароўя і спорту, прысвечаны заканчэнню навучальнага года.
|
май
|
стадыен
|
1-11
|
Тарасевіч А.В.
|
|
8. Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы
|
|
1
|
Індывідуальныя кансультацыі для бацькоў, дзяцей, якія маюць цяжкасці ў асобасным эмацыянальным і сацыяльным развіцці.
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
2
|
Вывучэнне асобасных асаблівасцей вучняў ( самаацэнка, статус групы, узровень дамаганняў, эмацыянальны стан).
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
3
|
Класныя гадзіны для вучняў 9 і 11 класаў “Як перажыць іспыт?”, “Іспыты. Стрэс”.
|
красавік
|
класныя кабінеты
|
9,11
|
Доўгер І.Л.,
класныя кіраўнікі
9,11 класаў
|
|
4
|
Тыдзень самакіравання.
|
май
|
школа
|
5-11
|
Скробат Н.В.
|
|
5
|
Правядзенне трэнінгавых заняткаў па пераадоленню канфліктных сітуацый у класных калектывах.
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
5-11
|
Доўгер І.Л.,
класныя кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
9.Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін
|
|
1
|
Удзел у раённым этапе абласной алімпіяды па прававых ведах.
|
сакавік
|
г.Бяроза
|
8-10
|
Касевіч М.Ул.
|
|
2
|
Сістэматычнае абнаўленне інфармацыйных матэрыялаў па прававому выхаванню на школьным інтэрнет-сайце, у вугалку прававых ведаў.
|
2023/2024
|
школьны інтэрнет-сайт
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
Таўкачова Н.В.
|
|
3
|
Удзел у абласной профілактычнай акцыі “Бяспечныя канікулы”
|
канікулярны перыяд
|
мікрараён школы
|
1-11
|
Скробат Н.В.
Доўгер І.Л.
|
|
4
|
Удзел у абласной профілактычнай акцыі “Клопат”.
|
чэрвень-жнівень
|
мікрараён школы
|
1-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
5
|
Правядзенне Тыдня прававых ведаў.
|
згодна плана
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
Доўгер І.Л.
|
|
6
|
Удзел у абласным Тыдні бяспекі дарожнага руху.
|
01.09-08.09.2023
|
мікрараён школы
|
1-11
|
Машко А.С.
|
|
7
|
Правядзенне Адзінага дня ведаў правіл дарожнага руху.
|
кожны трэці чацвер месяца
|
школа
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
8
|
Правядзенне гадзін прававых ведаў з удзелам прадстаўнікоў органаў унутраных спраў.
|
2023/2024 навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
9
|
Правядзенне практычных заняткаў па прафілактыцы супрацьпраўных паводзін, бяспечнаму працаўладкаванню, выезду за мяжу.
|
2023/2024
навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
10
|
Правядзенне акцый і мерапрыемстваў: “Адказны грамадзянін: я ведаю, я выконваю закон”; “Прававыя і маралья нормы: ведаць і выконваць”; “Актыўны грамадзянін: мае ўчынкі – мая адказнасць.Прававая культура асобы”.
|
2023/2024 навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
11
|
Удзел у акцыях: “Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”; “Мы – грамадзяне мірнай і стваральнай краіны”(да Дня Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь); ”Бяспечныя і адказныя паводзіны – наш свядомы выбар”.
|
2023/2024 навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
|
|
12
|
Арганізацыя і правядзенне Адзіных бацькоўскіх дзён.
|
1 раз у квартал
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
класныя кіраўнікі
1-11класаў
|
|
13
|
Удзел у раённым этапе абласнога злёту-конкурсу атрадаў ЮІДР.
|
красавік
|
г.Бяроза
|
8-10
|
Машко А.С.
|
|
10. Сямейнае і гендэрнае выхаванне
|
|
1
|
Пазнавальныя гутаркі па класах “Чым адрозніваюцца хлопчыкі і дзяўчынкі?”.
|
кастрыч нік
|
класныя кабінеты
|
7-9
|
кл. кіраўнікі
7-9 класаў
|
|
2
|
Правядзенне мерапрыемстваў да Дня маці.
|
кастрыч нік
|
згодна плана
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
3
|
Класныя гадзіны “Мае сябры : хлопчыкі і дзяўчынкі”.
|
лістапад
|
класныя кабінеты
|
6-8
|
кл. кіраўнікі
6-8 класаў
|
|
4
|
Дыспут “Што вы ведаеце і чаго не ведаеце пра сябе і пра іншых”.
|
снежань
|
класныя кабінеты
|
9-11
|
кл. кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
5
|
Час зносін “Канфлікты ў жыцці жанчыны і мужчыны”.
|
снежань
|
класныя кабінеты
|
9-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
6
|
Пазнавальныя гутаркі “Дзяўчынка – дзяўчына – жанчына”.
|
студзень
|
класныя кабінеты
|
7-9
|
кл. кіраўнікі
7-9 класаў
|
|
7
|
Трэнінгі “Наш унутраны свет”.
|
студзень
|
класныя кабінеты
|
9-11
|
Доўгер І.Л.,
кл. кіраўнікі 9-11 кл.
|
|
8
|
Дыспут “Мужчыны і жанчыны: мы розныя. Мы розныя? Мы розныя!”.
|
люты
|
класныя кабінеты
|
9-11
|
кл. кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
9
|
Рыцарскі турнір.
|
люты
|
гульнявы пакой
|
1-5
|
кл. кіраўнікі
1-5 класаў
Рамановіч Дз.С.
|
|
10
|
Конкурс “А ну-ка, дзяўчынкі!”
|
сакавік
|
першы паверх
|
1-5
|
кл. кіраўнікі
1-5 класаў,
Таўкачова Н.В.
|
|
11
|
Трэнінг “Свет эмоцый хлопчыкаў і дзяўчынак”.
|
сакавік
|
класныя кабінеты
|
7-9
|
Доўгер І.Л.
кл. кіраўнікі 7-9 кл.
|
|
12
|
Класныя гадзіны “Зносіны юнакоў і дзяўчат”.
|
красавік
|
класныя кабінеты
|
9-11
|
кл. кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
13
|
Трэнінг “Тайны мужчынскага і жаночага полу”.
|
май
|
класныя кабінеты
|
9-11
|
Доўгер І.Л.,
кл.кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
14
|
Класныя гадзіны “Культура адносін, традыцыі ў сям’і”, “У сямейным крузе”.
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
5-11
|
класныя кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
15
|
Кніжная выстава “Родительский дом- начало начал».
|
май
|
школьная бібліятэка
|
1-11
|
Валюшка В.С.
|
|
16
|
Класная гадзіна “Формула сямейнага шчасця”.
|
май
|
класныя кабінеты
|
7-11
|
класныя кіраўнікі
7-11 класаў
|
|
17
|
Адзіныя бацькоўскія дні.
|
верасень
снежань
люты
май
|
школа
|
1-11
|
Карпеш Л.М.,
Скробат Н.В.
|
|
18
|
Конкурс малюнкаў “Мая мама лепшая за ўсіх”.
|
кастрыч нік
|
школа
|
1-6
|
Таўкачова Н.В.,
кл. кіраўнікі 1-6 кл.
|
|
19
|
Акцыя “Мой род – мая сям’я”.
|
студзень
|
згодна плана
|
5-11
|
кл. кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
20
|
Класныя святы, прысвечаныя Дню Абаронцаў Айчыны.
|
люты
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
21
|
Анкетаванне “Як у вашай сям’і ставяцца да курэння, ужыванню алкаголя і наркотыкаў”.
|
сакавік
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
22
|
Дзень адкрытых дзвярэй.
|
2023/2024
нав.год
( чацвер )
|
школа
|
1-11
|
Карпеш Л.М.
|
|
23
|
Спаборніцтвы “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”.
|
май
|
стадыен
|
1-11
|
Тарасевіч А.В.,
кл. кіраўнікі 1-11 кл.
|
|
11.Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
|
1
|
Інфармацыйныя і класныя гадзіны “Эканоміка і мы”, “Мы ў свеце эканомікі”.
|
1 раз у чвэрць
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
2
|
Удзел у раеннай алімпіядзе па фінансавай граматнасці сярод вучняў 10-11 класаў.
|
кастрыч
нік
|
СШ № 3
г. Бярозы
|
10-11
|
Касевіч М.Ул.
|
|
3
|
Тыдзень энергазберажэння.
|
08.11.2023
13.11.2023
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
4
|
Удзел у акцыі “Міжнародны дзень энергазберажэння”.
|
лістапад
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
5
|
Тыдзень фінансавай граматнасці.
|
14.03.2024
26.03.2024
|
школа
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
6
|
Удзел у раеннай алімпіядзе па фінансавай граматнасці сярод вучняў 8-9 класаў.
|
18.03.2024
|
СШ № 3
г. Бярозы
|
8-9
|
Касевіч М.Ул.
|
|
7
|
Экскурсіі у ААТ “Беларусбанк”, “Белаграпромбанк”, “Белівестбанк”.
|
2023/2024
нав.год
|
г. Бяроза
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
8
|
Конкурс малюнкаў “Мы ў свеце эканомікі”.
|
сакавік
красавік
|
школа
|
1-8
|
кл.кіраўнікі
1-8 класаў
|
|
9
|
Урокі фінансавай граматнасці.
|
1 раз у чвэрць
|
класныя кабінеты
|
5-11
|
кл.кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
10
|
Школьныя працоўныя дэсанты па збору макулатуры, пластыка,шкла.
|
2023/2024
нав.год
|
мікрараен школы
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
11
|
Добраўпарадкаванне тэрыторыі вакол помніка загінуўшым аднавяскоўцам.
|
верасень,
красавік
|
тэрыторыя помніка
|
11
|
Касевіч М.У.
|
|
12
|
Аперацыя “Клопат”. Дапамога старым і нямоглым людзям ва ўборцы ўраджаю.
|
кастрыч-
нік
|
мікрараен школы
|
5-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
13
|
Добраўпарадкаванне тэрыторыі школы “Школа- мой дом! Навядзі парадак у ім!”.
|
2023/2024
нав.год
|
тэрыторыя школы
|
1-11
|
кл.кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
14
|
Удзел у раеннай выставе-кірмашы “Асенні вянок”.
|
кастрыч-
нік
|
г. Бяроза
|
5-11
|
Карпеш Л.М.
|
|
15
|
Удзел у раенных Днях прафарыентацыі для вучняў 9,11 класаў.
|
кастрычнік
|
СШ № 3
г. Бярозы
|
9,11
|
Касевіч М.Ул.,
Таўкачова Н.В.
|
|
16
|
Удзел у выставе тэхнічнай творчасці “Прошлае, цяперашняе, будучае”.
|
люты
|
ЦДАДзіМ
г. Бярозы
|
5-11
|
Машко А.С.
|
|
17
|
Арганізацыя і правядзенне сустрэч-дыялогаў з прадстаўнікамі розных прафесій “Крок у прафесію”.
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
18
|
Экскурсіі на жывелагадоўчыя фермы, жывелагадоўчы комплекс ААТ “Міжлессе”.
|
2023/2024
нав.год
|
ААТ “Міжлессе”
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
19
|
Экскурсіі на прадпрыемствы Бярозаўшчыны.
|
2023/2024
нав.год
|
г. Бяроза
|
1-11
|
Скробат Н.В.,
кл. кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
20
|
Кансультаванне вучняў “Памылкі пры выбары прафесіі”, “Шляхі атрымання прафесіі”, “Рынак працы”.
|
снежань,
сакавік,
красавік
|
класныя кабінеты
|
9,11
|
Доўгер І.Л.
|
|
21
|
Правядзенне месячніка па прафарыентацыі “Твой прафесійны выбар”.
|
кастрыч-
нік,
сакавік
|
згодна плана
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
22
|
Дыягностыка прафесійнай накіраванасці асобы вучняў 9,11 класаў.
|
снежань
|
класныя кабінеты
|
9,11
|
Доўгер І.Л.
|
|
23
|
Класныя гадзіны “Адзін дзень у прафесіі”, “Усе работы добрыя”.
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
24
|
Арганізацыя другаснай занятасці вучняў.
|
лістапад,
сакавік,
чэрвень
|
мікрараен школы
|
9,10
|
Дзенісюк Г.С.
|
|
25
|
Удзел у раённых спаборніцтвах па запуску мадэляў планёраў “Пад крылом самалёта”.
|
кастрычнік
|
ЦДАДіМ г.Белаазёрска
|
6-9
|
Машко А.С.
|
|
26
|
Удзел у раённай выставе тэхнічнай творчасці “Вырабы з другаснай сыравіны”.
|
красавік
|
ЦДАДіМ г.Бярозы
|
1-11
|
Машко А.С.
|
|
27
|
Удзел у рэспубліканскай працоўнай акыці ГА “БРПА” “Зробім свет чысцей”
|
2023/2024
навучаль-ны год
|
мікрараен школы
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.,
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
12. Эстэтычнае выхаванне
|
|
1
|
Удзел у міжнародным Пушкінскім фестывалі “Друзья, прекрасен наш союз...”
|
май
|
класныя кабінеты
|
8-11
|
Кандарэвіч Д.В.
|
|
2
|
Удзел у рэспубліканскім аглядзе – конкурсе дзіцячай творчасці “Здавствуй, мир”.
|
2023/2024 навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
3
|
Удзел у раённым конкурсе дзіцячага выканаўчага майстэрства “Зорны россып”.
|
красавік
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
4
|
Удзел у рэспубліканская выставе-конкурсе дэкаратыўна- прыкладной творчасці вучняў “Калядная зорка”.
|
кастрычнік
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
5
|
Удзел у рэспубліканскай выставе творчых работ “Робім самі сваімі рукамі”.
|
2023/2024 навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Машко А.С.
|
|
6
|
Удзел у рэспубліканскім фестывалі творчасці “Агеньчык запрашае сяброў”.
|
2023/2024
навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
7
|
Удзел у абласным фестывалі-конкурсе “Чароўная скарбонка”.
|
чэрвень
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
Машко А.С.
|
|
8
|
Удзел у рэспубліканскім праекце “Беларускае народнае мастацтва і дзеці: “Чароўныя ўзоры”(выцінанка), “Радужные ритмы”(роспіс)”.
|
2023/2024
навучальны год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.
|
|
9
|
Удзел у раённым этапе абласной выставы дзіцячай творчай творчасці “Вясёлкавы калейдаскоп”.
|
кастрычнік
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
Машко А.С.
|
|
13. Выхаванне культуры быта і досуга
|
|
1
|
Арганізацыя работы аб’яднанняў па інтарэсах.
|
2023/2024
нав.год
|
школа
|
1-11
|
Скробат Н.В.
|
|
2
|
Тэматычная дыскатэка “Суіцыду – не!”.
|
18.09.2023
|
школа
|
7-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
3
|
Конкурс на лепшы букет ці кампазіцыю “Асенняя фантазія”.
|
кастрыч нік
|
школа
|
1-11
|
кл. кіраўнікі
1-11 класаў,
Таўкачова Н.В.
|
|
4
|
Удзел у сінхронным абласным турніры па гульні “Што? Дзе ? Калі?” сярод школьнікаў
|
кастрычнік
|
школа
|
5-11
|
Касевіч М.Ул.
|
|
5
|
Тэматычная дыскатэка “Усе лепшае ў жыцці – ад маці”.
|
16.10.2023
|
школа
|
7-11
|
Скробат Н.В.
|
|
6
|
Удзел у сінхронным абласным турніры па інтэлектуальных гульнях для дзяцей (5-7 кл.)
|
лістапад
|
школа
|
5-7
|
Таўкачова Н.В.
|
|
7
|
Навагоднія ранішнік і баль-маскарад.
|
снежань
|
школа
|
1-11
|
Таўкачова Н.В.,
Скробат Н.В.
|
|
8
|
Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Для вас всегда открыта в школе дверь...”
|
люты
|
школа
|
9-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
9-11 класаў
|
|
9
|
Вечар, прысвечаны Дню жанчын.
|
сакавік
|
школа
|
7-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
7-11 класаў
|
|
10
|
Тэматычная дыскатэка “Вясна, вясна,
вясна ...”
|
сакавік
|
школа
|
7-11
|
Скробат Н.В.
|
|
11
|
Вечар, прысвечаны Дню жанчын.
|
сакавік
|
школа
|
7-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
7-11 класаў
|
|
12
|
Выстава насценных газет “Вясна, любоў і настрой” да Дня жанчын.
|
сакавік
|
школа
|
5-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
13
|
Тэматычная дыскатэка “Вясна, вясна,
вясна ...”
|
сакавік
|
школа
|
7-11
|
Скробат Н.В.
|
|
14
|
Удзел у абласным конкурсе відэаролікаў “Самы лепшы дзень”.
|
сакавік
|
мікрараён школы
|
1-11
|
Доўгер І.Л.
|
|
15
|
Выстава насценных газет “Вясна, любоў і настрой” да Дня жанчын.
|
сакавік
|
школа
|
5-11
|
Таўкачова Н.В.,
кл.кіраўнікі
5-11 класаў
|
|
16
|
Тэматычная дыскатэка “Чарнобыль – наш боль”.
|
красавік
|
школа
|
7-11
|
Касевіч М.Ул.
|
|
17
|
Тэматычная дыскатэка “Мір у сям’і, мір на планеце”.
|
красавік
|
школа
|
7-11
|
класныя кіраўнікі
7-11 класаў
|
|
18
|
Удзел у раённым этапе абласной фотавыставы “Імгненні турыстскага сезону”
|
2023/2024
нав.год
|
класныя кабінеты
|
1-11
|
класныя кіраўнікі
1-11 класаў
|
|
19
|
Выпускны вечар.
|
чэрвень
|
школа
|
9-11
|
Касевіч М.Ул.,
кл.кіраўнікі 9-11 кл.
|
|